OLANS GROUP » Чи оподатковується надання прав на програмне забезпечення ПДВ ?

Підготовлено працівниками

ТОВ «Оланс Груп»

 

Чи оподатковується надання прав на програмне забезпечення ПДВ ?
 

 

            На сьогоднішній день комп’ютерні програми та програмне забезпечення(Надалі ПЗ) загалом є тим, що ми використовуємо у повсякденному житті майже у всіх сферах життєдіяльності, починаючи із розрахунків в магазині і закінчуючи додатками на смартфоні. У зв’язку з цим  розробка та розповсюдження програмного забезпечення є досить поширеним методом заробітку по всьому світу, і в Україні зокрема. Для таких розробників досить важливим є питання «Які податки ми повинні сплачувати в процесі своєї роботи ?». У цій статті ми розберемо чи потрібно сплачувати податок на додану вартість у зв’язку із продажом ПЗ.

 

    На даний момент, згідно чинного Податкового кодексу України, операції з надання прав на програмне забезпечення не оподатковується ПДВ, незалежно від умов ліцензійного договору, і така ситуація буде до 01 січня 2023 року.

 

       Розберемося детальніше чому оподаткування ПДВ залежить від умов ліцензійного договору та чому існує строк до 01 січня 2023 року. Отже, в залежності від того, чи обмежені умови використання функціональним призначенням та кількістю копій ПЗ за умовами ліцензійного договору, чи ні, надання прав на програмне забезпечення буде вважатися чи не вважатися роялті(нагадуємо, що за роялті не сплачується ПДВ згідно ПКУ). Якщо умови використання не обмежені вищезазначеним – таке надання прав вважається роялті, якщо обмежені – не вважається. За звичайних умов у другому випадку ПДВ повинно сплачуватись, але на сьогодні в Україні діє пільговий режим оподаткування (п.261 підрозділі 2 розділі ХХ ПК України), згідно з яким «тимчасово, з 1 січня 2013 року до 1 січня 2023 року, звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з постачання програмної продукції».

 

 

         Звертаємо вашу увагу, що предмет договору, зазначений у ліцензійній угоді, матиме важливе значення при вирішенні питання оподаткування податком ПДВ. Він має бути визначений саме як надання програмного забезпечення у користування та\або продаж ПЗ, а не як надання послуг чи іншим чином сформульоване визначення.

Задати питання/замовити послугу

Обратная связь

КОНТАКТИ
КОНТАКТИ
вул. Обсерваторна, 21 А, 2 пов., м. Київ, Україна, 04053

+38 (096) 460 92 98,
+38 (063) 518 17 52.

Зворотній зв’язок

Обратная связь