OLANS GROUP » МАТЕРІАЛИ

ARTICLES

Total 73 articles
КОМЕРЦІЙНА ТАЄМНИЦЯ: ЯК ЗАХИСТИТИ?
16 11 2017 16:44

Успіх та ефективність ведення бізнесу багато в чому залежить від ступеня його захищеності від ризиків, пов’язаних з розголошенням інформації, що тісно пов’язана з видами та характером підприємницької діяльності.

РЕЄСТРАЦІЯ СТАРТАПУ: НАДАННЯ ОФІЦІЙНОГО СТАТУСУ
14 11 2017 16:15

Рано чи пізно, стартап стикається з питанням його юридичного оформлення. Як правило, це трапляється у двох випадках: клієнти хочуть вам заплатити або у вас з’явився партнер у вигляді інвестора

DUE DILIGENCE ПРАВ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ
03 11 2017 16:36
Поскольку нематериальные активы играют все более важную роль во всех областях бизнеса, их проверка имеет большое значение. В данном случае поговорим о due diligence прав интеллектуальной собственности, который может быть также частью общего юридического аудита.
Що таке NCA?
02 11 2017 17:33

В то время как NDA – договор о неразглашении конфиденциальной информации – достаточно распространен и понятен, NCA — не так широко используется и требует внимательного к себе отношения.

З чого почати бізнес – вибір організаційно-правової форми
02 11 2017 16:11

Багато хто бажає мати власний бізнес, адже працювати на себе завжди вигідніше ніж на когось. Для того, щоб розпочати власну справу треба багато умов – наявність стартового капіталу, бажання та вміння вести бізнес у певній галузі, тощо. Бувають також ситуації коли людина вже веде бізнес, але не оформлює це офіційно – наприклад програмісти які створюють власне ПЗ сидячи вдома та отримуючи прибуток на картку.

Що краще обрати для інтернет-магазину – ТОВ чи ФОП?
01 11 2017 15:34

Сутність діяльності інтернет-магазинів – продаж товарів. Тому, як і будь-яка торгівельна діяльність, вона потребує реєстрації. Інтернет-магазин зазвичай оформляється на фізичну особу-підприємця чи юридичну особу (зазвичай це товариство з обмеженою відповідальністю). Яку ж з цих організаційно-правових форм вибрати?

Платити ЄСВ доведеться щоквартально
27 10 2017 14:07
Нещодавно був прийнятий Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій від 03.10.2017 № 2148-VIII», який передбачає внесення змін до багатьох законодавчих актів і до закону що регулює сплату підприємствами ЄСВ зокрема.
СПОСОБИ ЗБОРУ КОШТІВ НА СТАРТАП
26 10 2017 12:42

Одною із найпопулярніших тенденцій у національному та міжнародному праві остатніх п’ятдесяти років є надзвичайне збільшення кількості галузей або окремих проектів, які потребують додаткового капіталовкладення на свій розвиток. Це стало своєрідною формою бізнесу. Отже, які саме форми капіталовкладень існують, та які можливості вони відкривать перед стартапом? Дізнайтеся у статті.

НАВІЩО СТАРТАПАМ ЮРИСТИ?
18 10 2017 13:42

На сьогоднішній день, немає майже жодної організації, яка б не користувалася послугами юриста. Так, благополуччя вашого проекту багато в чому залежить від наявності юридичної підтримки, адже рано чи пізно наступає момент, коли ви вже не можете самостійно вирішити проблеми. Відповідно, роль юриста, який консультує, застерігає та стежить за змінами законодавства, дуже важлива.

БАНК: А ЗВІДКИ У ВАС ГРОШІ?
18 10 2017 12:59
З вересня цього року почала діяти постанова Національного Банку України № 42, що передбачає зміни до положення про здійснення банками фінансового моніторингу. Зокрема, змінено підхід банківських структур до вивчення і перевірки клієнтів. Тепер правила фінансового моніторингу відповідають європейським стандартам. Що змінилося? Дізнайтеся більше у статті.
ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО СТАТУТУ ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ У 2017 РОЦІ
11 10 2017 14:56

Коли треба змінювати статут юридичної особи та як правильно це робити. Про це поговоримо у статті.

Особливості купівлі-продажу веб-сайту
09 10 2017 11:18

Інтернет став невід’ємною частиною повсякденного життя людей по всьому світу. Майже вся інформація в інтернеті знаходиться на веб-сайтах, які зазвичай приносять прибуток їх власникам. Не дивно, продаж сайтів сьогодні – повсякденне явище. Однак, як і в усіх сферах, де є кошти – є і шахраї. Які сюрпризи чекають вас при купівлі чи продажу веб-сайту ? Розглянемо детальніше в цій статті.

Якщо не скористатись торговю маркою протягом п’яти років, її анулюють.

Однією із важливих змін, що чекають на українське законодавство, є приведення нормативного регулювання торгових марок до рівня ЄС. В цій статті ми розглянемо, що саме зміниться в майбутньому та як це вплине на власників ТМ.

Як позбутися бізнесу? Можливі варіанти.
27 09 2017 17:45
Станом на сьогоднішній день, у зв’язку з фінансово-економічною ситуацією в країні, багато компаній закриваються, особливо це стосується малого та середнього бізнесу. Та чи дійсно ліквідація – це найкращий спосіб згорнути бізнес з мінімальними для себе ризиками? Які можливі альтернативні варіанти виходу із ситуації, що склалася?
Чи легітимна податкова міліція?
26 09 2017 16:27
Начало 2017 года в сфере контролирующих органов для Украины ознаменовался новостью, которая получила широкую огласку – налоговая милиция с 1 января 2017 года находится вне закона.
Чи потрібна індивідуальна ліцензія НБУ для розрахунків у валюті при покупці корпоративних прав українського підприємства у нерезидента?
22 09 2017 13:31
Інвестування є однією з найпоширеніших форм співпраці по всьому світу і Україна не є виключенням. Але як показує практика, інвестиції, особливо іноземні, дуже рідко здійснюються у національній валюті України. В цій статті ми розглянемо деякі нюанси розрахунків між резидентом України та інвестором, зокрема при покупці у нерезидента корпоративних прав українського підприємства.
Чи треба реєструвати в НБУ договори безповоротної фінансової допомоги від нерезидентів?
20 09 2017 15:54
На сьогоднішній день, по всьому світу, і в Україні зокрема, дуже розповсюдженою є співпраця між особами різних країн. Питання міжнародного руху коштів дуже пильно контролюється державними органами, навіть коли такий рух обумовлений наданням коштів від однієї компанії до іншої у вигляді фінансової допомоги.
Права на інтелектуальну власність працівників тепер належать роботодавцю

З 1-го вересня 2017 року вступає в дію Угода про Асоціацію ЄС та України.

Навіщо моєму сайту публічна оферта?
31 08 2017 12:08

Більш за все публічна оферта потрібна особі, що пропонує свій товар чи послугу, тобто власникам сайтів, інтернет-магазинів, магазинів загалом, тощо.

13 вересня 2017 року в Києві пройде Майстер Клас на тему: «Game Development: юридичний супровід та захист»
31 08 2017 11:41

Сфера Game Dev (розробка ігор) має свої потреби в захисті прав на інтелектуальну власність. Юристам необхідно розуміти основні засади даної сфери для того, щоб надати консультацію щодо власного захисту розробників, розвитку їх бізнесу та непорушення прав третіх осіб.

Компания Olans Group подготовила ответы на интересующие Вас наиболее актуальные вопроси в сфере GameDev.
30 08 2017 15:23
Чому торгову марку FASHION WEEK визнано частково недійсною ?
29 08 2017 17:01

Господарський суд м. Києва у своєму рішенні від 01.08.2017 р. по справі № 910/13539/16 визнав частково недійсною торгову марку (далі – ТМ) «FASHION WEEK».

ЄДИНИЙ РАХУНОК ДЛЯ СПЛАТИ КІЛЬКОХ ПОДАТКІВ
22 08 2017 10:42

Відтепер, податки можна буде сплачувати на єдиний казначейський рахунок. 9 серпня 2017 року Кабінет Міністрів України ухвалив законопроект щодо запровадження єдиного рахунку сплати податків і зборів, єдиного соціального внеску для платників.

Наймана праця іноземців стане для роботодавців дорожчою
17 08 2017 12:13
27 вересня 2017 року набере чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення бар’єрів для залучення іноземних інвестицій», яким запроваджено багато новел в сфері працевлаштування іноземців в Україні та отримання дозволу на проживання в Україні.
РЕЄСТРАЦІЯ КОМП’ЮТЕРНОЇ ПРОГРАМИ ЯК ОБ’ЄКТА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ В УКРАЇНІ
Питання реєстрації прав, багато в чому залежить від об’єкту, тобто, твору. Окремої уваги заслуговує процедура реєстрації авторських прав в Україні на програмне забезпечення (комп’ютерні програми). Отже, розглянемо процедуру реєстрації авторського права на комп’ютерну програму.
Реєстрація програмного забезпечення в США
На сьогоднішній день ми використовуємо в повсякденному житті безліч досягнень цифрового світу – граємо в ігри на смартфонах, спілкуємось на форумах та в соц.мережах, та робимо безліч інших речей за допомогою програм та мережі інтернет. Але що являє собою програма ? По суті це код, набір символів, який можна скопіювати та використовувати для своїх цілей. І тут у розробників ПЗ виникає питання захисту створених ними програм, коду, елементів інтерфейсу, тощо. Усе це захищає Авторське право.
Чи відкриють реєстри бенефіціарних власників по всьому світу ? Поточна ситуація.
08 08 2017 12:10
Резиденти України, які мають намір вести бізнес за кордоном, при виборі юрисдикції повинні враховувати не тільки особливості податкового режиму і необхідні для підтримання компанії витрати, але і можливі наслідки для себе, свого бізнесу в Україні, а також деякі інші нюанси, які можуть виникнути за законодавством інших країн.
Якщо ФОП необхідно поповнити рахунок або Наслідки внесення коштів на рахунок фізичної особи підприємця – платника єдиного податку
03 08 2017 14:26

Для фізичних осіб – підприємців, які є платниками єдиного податку та мають в банку рахунок, відкритий на фізичну особу підприємця (далі ФОП) для ведення господарської діяльності, дуже важливим є питання наслідків внесення коштів на такий рахунок. Необхідність зарахувати кошти на свій рахунок може виникнути у багатьох ситуаціях, та чи матиме таке внесення коштів непотрібні податкові наслідки ?

Зупинка реєстрації податкових накладних: хто попадає в зону ризику?
19 07 2017 18:00

З 1 липня 2017 року податкові органи отримали право зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних. Зупинення реєстрації накладної відбуватиметься у разі їх відповідності критеріям ризику, затвердженим Міністерством фінансів України, після автоматизованого моніторингу з боку ДФС.

Які наслідки матиме нестача товарів при перевірці податковими органами активів платника ПДВ ?
19 07 2017 17:20

Платники ПДВ ведуть облік і звітують про товари, що використовуються ними у господарській діяльності. Якими будуть податкові наслідки для платника ПДВ, якщо під час перевірки вибіркової (часткової) інвентаризації контролюючим органом буде виявлено нестачу товарів ?

КМУ затвердив перелік іноземних компаній, що не сплачують податок на прибуток
18 07 2017 15:49

 Нагадуємо, що згідно з пп. 39.2.2.1 ПКУ, починаючи з 2017 року, до кола контрольованих операцій потрапили, зокрема, господарські операції, що здійснюються з нерезидентами, які не сплачують податок на прибуток (корпоративний податок), у тому числі з доходів, отриманих за межами держави реєстрації таких нерезидентів, та/або не є податковими резидентами держави, в якій вони зареєстровані як юридичні особи.

НОУ-ХАУ ЯК АКТИВ ПІДПРИЄМСТВА
18 07 2017 15:31

Ноу-хау вже давно ввійшло в цивільний оборот і є предметом договорів, проте, не зважаючи на поширене використання цього об’єкту інтелектуальної власності, цивільне законодавство досі не має його визначення. Легальну дефініцію можна знайти в Законі України «Про державне регулювання діяльності у сфері трансферу технологій» від 14.09.2006 р. №143-V

Чи звільнять платників податку від відповідальності за невчасне подання накладних у зв’язку з кібератакою ?
18 07 2017 11:11

Верховна Рада прийняла зміни до Податкового кодексу щодо скасування штрафів за несвоєчасну подачу податкових та акцизних накладних через масштабну кібератаку в кінці червня.

Чи оподатковується надання прав на програмне забезпечення ПДВ ?
11 07 2017 11:37

розробка та розповсюдження програмного забезпечення є досить поширеним методом заробітку по всьому світу, і в Україні зокрема. Для таких розробників досить важливим є питання «Які податки ми повинні сплачувати в процесі своєї роботи ?». У цій статті ми розберемо чи потрібно сплачувати податок на додану вартість у зв’язку із продажом ПЗ.

Бізнес за кордоном: яку країну обрати?
27 06 2017 17:53

Рано чи пізно, до підприємця, який розвивається і прагне розширення свого бізнесу, приходить думка про вихід на міжнародний ринок. Але мова йде не про торгівлю з нерезидентами, а про відкриття власної справи за кордоном.

КРАУДФАНДИНГ АБО «З МИРУ ПО НИТЦІ» МЕНІ НА ПРОЕКТ
27 06 2017 17:02

В одному із наших попередніх матеріалів ми вже розповідали про такий вид фінансування стартапу, як конвертована позика. Сьогодні хочемо повідати вам про ще одне джерело коштів на реалізацію проектів.

Що насправді означають слова стартапера?
26 06 2017 14:17

Ми вирішили скласти для вас короткий словник стартап-термінів, щоб новачки, які приходять в світ стартапів почували себе комфортно.

Щодо особливостей оподаткування послуг «Дью-ділідженс» ПДВ
23 06 2017 16:39

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо порядку визначення місця постачання послуг для цілей оподаткування ПДВ і питання віднесення процесу (послуги) «Дью-ділідженс» до певної категорії послуг.

Електронний договір: що це таке та з чим його їдять?
31 05 2017 15:19

Розвиток мережі Інтернет та комп’ютеризація виробничого процесу призводять до того, що господарські відносини між суб’єктами виникають, змінюються та припиняються в онлайн-режимі.

Конвертована позика: інструмент інвестування стартапів та умови застосування в Україні
31 05 2017 0:23

Останніми роками однією з найперспективніших для інвестування стала сфера IT. 21 століття характеризується швидким розвитком стартапів, кількість яких росте з геометричною прогресією.

Game Defence защити свою прибыль и собственность
29 05 2017 14:32

Светлана Малеванная, СЕО и co-founder консалтинговой компании Olans Group поделится кейсами и опытом работы с GameDev.

Щодо запровадження Єдиного реєстру індивідуальних податкових консультацій
23 05 2017 15:11

На практиці в учасників підприємницької та іншої господарської діяльності можуть виникати питання щодо тлумачення тієї чи іншої норми податкового законодавства. Для задоволення такої потреби законодавець передбачив спеціальний механізм – надання податкових консультацій.

Юридическая или реальная сторона вашего веб-ресурса?
23 05 2017 0:42

Работая с международными IT проектами в Украине, СНГ и США, мы не понаслышке знаем о потребностях бизнеса в сфере информационных ресурсов!

Що потрібно знати Веб – ресурсу про TERMS OF USE (правила користування сайтом)?
22 05 2017 14:40

TERMS OF USE – це Збірник правил по яким живе, надає послуги, продає товари Веб – ресурс та до якого звертається адміністратор Веб – ресурсу при вирішенні спірних ситуацій

GameDev, ты в безопасности?
22 05 2017 13:41

Работая с собственным стартапом Raccoon.World, оказывая услуги международным IT проектам и сотрудничая с рынком игровой индустрии в Украине, СНГ и США, мы не понаслышке знаем о потребностях в Legal GameDev.

Відповідальність за поширення інформації в Інтернеті
11 05 2017 11:02

Сьогодні ми поглинаємо більше інформації за день, ніж людина в XIII столітті за все життя і причетний до цього ніхто інший, як Інтернет. Можна сміливо сказати, що близько 90% будь-якої інформації проходить через мережу. При цьому більшість людей звикли вважати, що передача інформації через мережу це якийсь невловимий Джо.

Щодо зазначення в розписках цілі використання коштів
11 05 2017 10:57

Підприємці партнери надають один одному грошові суми у якості позик. І наболілим є питання як оформлювати ці грошові зобов’язання: достатньо розписки чи потрібен договір, що вказувати у документі, щоб він був робочим та захистив сторони у випадку непорозумінь.

Чи потрібно виплачувати податок при оплаті послуг за користування сервером нерезидента?
11 05 2017 10:49

Оскільки велика кількість підприємців в Україні використовує сервери, що розташовані за кордоном та оформлені на суб’єктів господарювання нерезидентів, команда Olans Group вирішила простою мовою розповісти як саме повинні нараховуватись та сплачуватись відповідні податки.

Перевірка компанії за скаргою будь-якої фізособи
29 03 2017 22:18

На що можуть скаржитись фізичні особи та у яких випадках можуть призначити позапланову перевірку компанії, щодо якої надійшла скарга від фізичної особи?

Печатка більше не потрібна! За вимогу поставити печатку – ШТРАФ
29 03 2017 22:14

Законом внесено зміни до низки законодавчих актів, якими виключаються вимоги про обов’язкове використання печаток (незалежно від їх наявності у суб’єктів господарювання) та необхідність використання печаток у взаємовідносинах суб’єктів господарювання з державними органами та органами місцевого самоврядування.

99 % запитів податківців незаконні? Чи потрібно на них відповідати?
29 03 2017 21:58

Існує два основні правила під час роботи із запитами:
1) На будь-який запит потрібно відповідати. Мається на увазі відписати. Не слід плутати з дананням запрошуваної інформаціх. Якщо запит не відповідає вимогам закону, так і пишемо у відповіді;
2) На будь-який запит потрібно відповідати вчасно.

Чи можуть мене перевірити? Хто підпадає під мораторій на перевірку, а хто ні?
22 02 2017 13:06

Законом України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» визначено, що до 31 грудня 2017 року встановлено мораторій на проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Оподаткування для IT спеціаліста
20 02 2017 0:00

Давайте розглянемо існуючі в Україні системи оподаткування для індивідуальних підприємців та юридичних осіб, а також відзначимо їх переваги та недоліки.

Чи бути криптовалюті на Українському ринку. Чим ми ризикуємо працюючи з криптовалютою?
20 02 2017 0:00

Інтерес до віртуальних валют пожвавлюється. Сприяє цьому криза вітчизняної банківської системи, нестабільність гривні, мінливий курс валют та інші труднощі, які постали перед бізнесом.

Формування виписки, витягу чи довідки на ЄДР
08 07 2016 17:47

Алгоритм дій формування виписки, витягу та довідки самостійно

OLANS GROUP расширяет спектр услуг бухгалтерского и налогового учета
19 04 2016 19:00

Теперь OLANS GROUP предоставляет услуги финансового аутсорфинга и экономит Ваше время и деньги

СБУ, МВД, ГФС: кто не спрятался, я не виноват!
19 04 2016 18:55

С каждой новой разрушенной успешной IT-компанией, в последствие обысков, актуальность этой проблемы растет и мы хотим Вас подготовить к первому «свиданию». В форме вопрос-ответ мы опишем главное, что нужно знать и к чему быть готовым.

Підвищення мінімальної заробітної плати. Як та на що це впливає?
19 04 2016 18:42

Звертаємо Вашу увагу, що з 1 травня Міністерство соціальної політики України підвищить розміри мінімальних виплат населенню.Підвищення прожиткового мінімуму в Україні складе 5,2%. Зокрема, розмір мінімальної виплати для працездатного населення становитиме 1450 грн.

Юридические аспекты создания стартапа
05 04 2016 23:33

Практически каждый стартапер не хочет задумываться о формальностях, бумагах и прочих юридических аспектах. И очень зря. Большинство считают, что главным в их проекте является только идея и способность ее реализовать.

Трудова книжка – другий паспорт!
05 04 2016 23:17

Трудова книжка – основний документ про трудову діяльність працівника, тому нерідко цей документ прирівнюється до паспорта. Тому ми радимо приділити особливу увагу при відновленні втраченої трудової книжки.

Как оценить ІТ-проект?
05 04 2016 23:05

Попробуем собрать воедино те ключевые моменты, без которых финансовая оценка стартапа не будет полноценной и эффективной. И те, которые часто упускают из виду.

Ошибки стартаперов или как побороть бизнес-безграмотность
05 04 2016 22:02

На днях, Джиджи Вонг, интеллектуалка из Кремниевой долины и один из лучших специалистов мира по стартапам, посетив Украину, назвала факторы, которые тормозят в Украине инновации. Одной из причин является бизнес-безграмотность. 

Відкриття банківських рахунків юридичної особи для новостворених підприємств на 2016 рік
24 03 2016 13:18

В даній статі ми коротко викладемо найважливіші аспекти відкриття банківського рахунку юридичної особи, щоб убезпечити Вас в подальшому.

Хотите быть в тренде? Приходите на iForum-2016!
24 03 2016 10:41

Все клиенты OLANS GROUP смогут получить 10% скидку на билеты. Для этого при регистрации необходимо ввести промокод 547580.

«Валюта будущего» покоряет Украину. Стоит ли доверять?
03 03 2016 1:59

Интервью пресс-секретаря ПриватБанка Олега Серги о тенденциях развития Bitcoin в Украине эксклюзивно для OLANS GROUP.

Внесення змін до Статуту юридичної особи у 2017 році
29 02 2016 14:27

З 1 січня почав діяти новий Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» (далі – Закону про реєстрацію).

Авторские права. За что в Украине могут “наказать”?

Исходя из того, что на сегодня интернет переполнен разнообразными рекламами, фильмами, пародиями, музыкой и т.д., популярной становится тема нарушения авторских прав при создании вышеуказанных объектов.

Что делать, если умер директор, он же – учредитель?
24 02 2016 21:04

Не самая приятная тема для обсуждения, но, как быть, если такое произошло? Назначить нового директора невозможно, так как нет кворума, а наследники вступят в наследство через 6 месяцев.

Внесение объекта интеллектуальной собственности в уставный капитал ООО и его налогообложение
24 02 2016 20:45

Обществом с ограниченной ответственностью является общество, имеющее уставный капитал, поделенный на доли, размер которых определяется уставными документами (ч.1 ст. 50 ЗУ «О хозяйственных обществах»).

Налогообложение криптовалют
26 01 2016 20:20

22 октября 2015 года Европейский суд (дело С-264/14) постановил, что операции с биткоином и остальными виртуальными валютами должны быть освобождены от уплаты НДС.

Как выбрать грамотную схему оформления инвестиций?
26 01 2016 20:04

Каждого фаундера стартапа и каждого инвестора интересует вопрос как оформить инвестиции, а именно: на каких условиях и какую схему оформления сделки выбрать, как обезопасить себя каждой из сторон.

Минимизация рисков стартапа
26 01 2016 13:42

С точки зрения предпринимательства стартап можно расценивать как обычный бизнес со всеми вытекающими. Однако, есть нюансы, которые присущи именно стартапам. Не смотря на то, каким путем развития пойдет стартап для вывода компании на стадию продакшина, преодоления точки безубыточности и получения прибыли, фаундерам следует позаботиться о следующем.

РАЗРАБОТКА, ПРАВОВОЙ АНАЛИЗ, СОГЛАСОВАНИЕ ДОГОВОРНОЙ, ВНУТРЕННЕЙ И ПРОЧЕЙ ДОКУМЕНТАЦИ
14 01 2016 18:49

Специалисты компании OLANS GROUP имеют оп ыт успешного сопровождения становления украинских стартапов на национальном и международном рынках, предоставления…

CONTACTS
CONTACTS
str. Observatorna, 21 A, fl. 2 Kyiv, Ukraine, 04053

+38 (096) 460 92 98,
+38 (063) 518 17 52.

FEEDBACK LINK

Обратная связь